Son dakika haberleri… Kobe Bryant’ın eşi, kaza fotoğraf davasından 16 milyon dolar kazandı

2 min read

Los Angeles Lakers‘Bir efsane basketbolcusu Kobe Bryant’ın eşi Vanessa Bryant, eşi ve kızının hayatını kaybettiği helikopter kazasının dökümlerinde fotoğraflar nedeniyle davada açtığında 16 milyon dolar tazminat kazandı.

NBA efsanesi Kobe Bryant’ın ve kızının 2020 yılında hayatını kaybettiği helikopter kazada sahilde fotoğraflar nedeniyle açılan davada karar çıktı. Dokuz jüri üyesi, bir sonraki olay yerine gelen itfaiye ve Los Angeles County polisi tarafından içerilen fotoğrafların sızdırılması nedeniyle mahremiyetin dağıtıldığı ve duygusal zarara yol açtığını belirterek Los Angeles County’yi kapsayan 16 milyon dolarlık tazminat ödemesine hükmetti. Vanessa Bryant, duruşma sırasında gözyaşları içinde yaptığı konuşmada, polisin ve itfaiyecilerin kendi aralarında paylaştığı fotoğrafları öğrendiğinde üzüntüsünün görüldüğünü ve panik atak yaşadığını söyledi. Vanessa Bryant, “Fotoğrafların her gün sosyal medyaya düşme korkusuyla yaşıyorum. Jürinin kararının ardından Vanessa Bryant, sosyal medya hesabından kocası ve kızıyla birlikte geçirdiği zamanı paylaşarak, “Hepsi sizin için, sizi seviyorum. Kobe ve Gigi için adalet” notunu düştü.

Aynı kazada 45 yaşındaki eşi Sarah ve 13 yaşındaki kızı Payton’ı kaybeden Chris Chester ise 15 milyon dolar tazminat alacak.

NE OLMUŞTU

ABD’li ünlü basketbol yıldızı Kobe Bryant, bir basketbol maçına gittiği sırada içinde bulunduğu Sikorsky S76 tipi helikopterin Los Angeles’ın sonundaki Calabasas’ta dağlık alana düşmesi sonucu 13 yaşındaki kızı Gianna ve beraberindeki 7 kişi hayatını kaybetmişti.

(İHA)

Kaynak: İhlas Haber Ajansı / Yerel

Los Angeles Lakers Los Angeles Kobe Bryant Yerel Güncel Haberler Son Dakikalar

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *