Kayserispor Başkanı Ali Çamlı güvenini tazeledi – Son dakika Galatasaray haberi

3 min readKadir Has Kongre Merkezi’nde düzenlenen genel kurula, Kayseri Valisi Gökmen Çiçek, MHP Milletvekili Baki Ersoy, Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, Kayserispor Başkanı Ali Çamlı, kulüp yönetim kurulu üyeleri ve taraftarlar katıldı. Genel kurulda yönetim, faaliyet ve denetim raporları oy çokluğu ile ibra edildi ve kabul edildi. Genel kurula, Kayserispor Onursal Başkanı Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Mehmet Özhaseki telefonla katıldı. Bakan Özhaseki, iş yoğunluğu nedeniyle genel kurula katılamadığını belirterek, Kayserispor’a hayırlı olmasını dileyerek, Kayserispor’u yalnız bırakmayan herkese teşekkür etti. Özhaseki ayrıca takımın ligde başarılı olması için ellerinden geleni yapacaklarını belirterek, Kayserispor Başkanı Çamlı’nın önemli bir görev yaptığına ve takımı aydınlığa taşıyacağına inandığını sözlerine ekledi.


Kayserispor Başkanı Ali Çamlı, ligde kalmanın önemli olduğunu ancak başarı sayılmayacağını belirterek, “Benim için bu bir başarı değil. Bu şehrin takımı ne zaman Avrupa’ya giderse benim için başarıdır.” Kayserispor’un mevcut borcuna ilişkin açıklama yapan Başkan Çamlı, “Yönetimi devraldığımızda, Kayserispor’un borcu o günkü kurla 825 milyon 108 bin lira yani 43 milyon 420 bin Euro artı Uluslararası Mahkeme’de devam eden 184 milyon 559 dosyaydı. Spor Tahkim Kurumu’ndan (CAS) 54 milyon Euro borçla devraldık. Bugün itibarıyla kur 19’dan 35 liraya çıktı. Berna Gözbaşı’nın yaptığı devirler ve cari alacaklar var. Yöneticiler olarak burada genel kurul huzurunda bir şey söylemek istiyorum “Benim bazı alacaklarım var. Eğer bir gün kulübün elinde para olursa o parayı isterim. Yoksa aferin, eğer bu Kayserispor’u yönetiyorsak bunu da yapmak zorundayız” dedi.


‘KREDİLERİ ASLA KULLANMAYACAĞIZ’


Kayserispor’un mevcut borcunun temlik hariç 317 milyon TL olduğunu belirten Başkan Çamlı, “Ben diğer yönetici arkadaşlarım adına konuşuyorum ve ben hem yönetim kurulu başkanıyım hem de onların kardeşiyim. Asla alacak aramayacağız. Berna elbette Başkanın hakkıdır, alacağı varsa talep edebilir.” Ama atama konusu kulüp için oldukça sıkıntılı bir konu. Bu alacaklar dışında Kayserispor’un borcunun miktarını da tam olarak belirtiyorum. Kayserispor’un şu anda oyunculara toplam 317 milyon lira borcu var. Bunu işin başı olan benden duymanıza gerek yok. “Birlik ve beraberlik ortamı olduğu sürece kimse Kayserispor’un bileğini bükemez. Biz bunu aklımıza koyduk.”


Mevcut Başkan Ali Çamlı’nın güvenini tazelediği Kayserispor’un yeni yönetim kurulu şu isimlerden oluştu: “Ali Çamlı, Nurettin Açıkalın, Samet Koç, Süleyman Akın, Ali Hızar, Hasan Irmak, Emir Akpınar, Rıza Erkut Yurdemi , Erol Çetin, Tufan Koç, Yeşim Akpınar.” (DHA

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *