Hüseyin Eroğlu Samsunspor’a imza attı: Bu sonu sonu şampiyonluk!

2 min read

Samsunspor ile 1+1 sözleşme imzalayan Teknik Direktör Hüseyin Eroğlu, yeni bir geleceğin ve Samsunspor ile gittiğimiz bu sonunun ‘şampiyonluk’ olduğunu söyledi.

Spor Toto 1. Lig ekiplerinden Samsunspor, Bayram Bektaş’tan boşalan teknik direktörlük görevine Hüseyin Eroğlu’nu getirdi. Nuri As Tesisan Tesisleri’nde imza töreninde Eroğlu, kendisiyle 1+1 yıllığına kırmızı-beyazlılara sözleşmeye imza attı. Samsunspor gibi bir kulüpte çalışacağı için çok heyecanlı çizen Eroğlu, sonu şampiyon olacaklarını ifade etti.

“Bu sonu ‘şampiyonluk’ olacak”
Sezon sonu şampiyon olacaklarını vurgulayan Samsunspor Teknik okuyucu Hüseyin’i vurgulayan, “Tam bir futbol şehrine geldi. Beni hep oyunun hedefinde olmak buranın futbol olacağı, insanlarının Samsun adında çok olması beni çok etkilemişti. Samsunspor’un Mazisine baktıkları A Milli takıma çok sahip olan yetiştiriciler, bugünden itibaren yeni bir süreçte olacak. Çok önemli. Kamunun halkı için, Samsunspor taraftarı, büyük bir halk için askerlerin destek olacak bizler çok önemli. Kupanın gerçek sahibi olacaktır. Asıl şampiyonluk hakları. Biz sadece kendi yolundan getirmektez. İnşallah sonunda bu hep birlikteliktenz” dedi.

“Mevcut kadro hedefine ulaşacak kadro gibi duruyor”
Transferiun bittiğini ama güncel Samsunspor kadronun da çok güçlü olduğunu vurgulayan, “Kurulan iyi kadro kadrosu. Gidişatta ne olur ne biter bakabilirsiniz. Futbol öyle az oyuncu ile oynuyormuş gibi zannediliyor ama şu anda konuşacak da yüksek. .

“Yabancı veya yerli oyuncu ayrımım yok, onun şeyini ortaya koyan”
Kariyerinde teknik direktör olarak yabancı oyuncularla çalışmanın heyecanını da yaşayacak olan olan Eroğlu, “Altınordu’da kalacağım 1 yıl önce Bucaspor’da bunuda yardımcı olarak görev olarak ilk kez buradayım. Oradaki adamlarla birlikte olacaklar.’da doğum ve 15 yaşıma kadar yetiştim. Sistemin bir yanında yetiştim. Almancam ve iyi bir derecede İngilizcem var. Benim için yabancı veya yerli futbolcu yok. Yeter ki futbolcu saha içinde yüreğini ortaya koysun, dediklerimizi yapsın. iyiim. Türkiye de ilk defa hepsi çok iyi bu oyuncu oynatmadı algısı. İletişim çok önemlidir. Çocuklarına, coşkusuna, ben onlarda başlayacaklarını düşüneceklerini um. gerçekten çok iyi futbolcularımız var. İyileştirme kendimizi düzeltme. Hep birlikte ama benim için bu hiçbir zaman problem olmayacak” şeklinde konuştu.
Toplantıda Samsunspor Başkanvekili Veysel Bilen ve Samsunspor Genel Müdürü Soner Soykan da yeni teknik direktör Hüseyin Eroğlu’na hazır diledi.
Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *