Çorum haber CHP Çorum Milletvekili Tufan Köse: “O konuya bir itirazım yok”

3 min read

CHP Çorum Milletvekili Tufan Köse : “O konuya bir itirazım yok”

CHP Çorum Milletvekili Köse, Sungurlu’da kurulacak Barut ve Havai fişek Fabrikasına karşı olduğu iddialarına yanıt verdi.

“Barut fabrikası kurmuyorsun, çikolata fabrikası da kurmuyorsun eksikleri acele etmeden tamamla”

ÇORUM – Cumhuriyet Halk Partisi Çorum Milletvekili Tufan KöseSungurlu’da kurulacak Barut ve Fişek Fabrikasına karşı çıktığı iddialarına ilişkin açıklama yaptı.

Milletvekili Köse, partisinin Çorum’da veya Türkiye’nin herhangi bir yerinde yapılacak kamu veya özel sektör yatırımlarının hiçbirine karşı çıkmayacağını belirterek, “CHP yatırıma karşı olduğunu söyleyenler, istense dinlediklerini anlamıyorlar. kötü niyetli değiller.”

CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel’in geçtiğimiz hafta Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde düzenlediği basın toplantısında, ileride bir patlama olursa barutta çalışacak kişilerin cesetlerinin yanacağı varsayımıyla konuyu tartışırken. Sungurlu’daki fabrikada enkaz altından cesetleri çıkacak. Tufan KöseCHP Çorum Milletvekili, iki kez itiraz ettiğini belirttiğini ve ilk itirazının işleme alınmamasının ardından ikinci itirazını noter aracılığıyla ilettiğini hatırlattı. Tufan Köseitirazın ve olayların doğru olduğunu ancak Özgür Özel’in bahsettiği itiraz dilekçesinin kendisine ait olmadığını söyledi.

“Ortada bir dilekçe var, dilekçenin altında kim varsa itirazı o yaptı” Tufan Köse“Belki grup başkan yardımcımız Özgür Özel o konuşmasında beni onurlandırmak için söylemiş olabilir itirazın Çorum Milletvekili Tufan Köse tarafından yapıldığını, belki hazırlıksız konuşmasından dolayıdır, detayını bilmiyorum. çevreye duyarlı bir avukat.Bürokrasideki birçok kişi usulsüzlüklerden rahatsız oluyor.Rahatsızlıklarını nasıl dile getiriyorlar?Öne çıkarlarsa ya iş akitleri feshediliyor ya da atamaları iptal ediliyor.Duyarsız olmaya tahammül edemiyorlar.Bu sayede, bir çok konuda bizi, genel merkezimizi veya grup başkan yardımcılarımızı bilgilendiriyorlar.Bir grup bürokrat arkadaş devletin ve hukuk devletinin ciddiyetine yakışmayan uygulamalar yapıyorlar.bu bağlamda bir bürokratın mutlaka Özgür Özel’e geldiği gibi, grup başkan yardımcımız Çorumlu olduğu için ona benden bahsetmiş olabilir.”

“Çikolata fabrikası değil, barut fabrikası”

Sungurlu’da kurulacak Barut ve Havai Fişek Fabrikasına kimin itiraz ettiğinin konunun en önemsiz kısmı olduğunu savunan Milletvekili Köse, “CHP yatırımların önünü açıyor, yapılan yatırımları destekliyor. bu konuda çikolata fabrikası kurmuyorsunuz barut fabrikası kuruyorsunuz barut fabrikası kuruyorsunuz barut bahsi geçen eksiklikleri giderin acele etmeyin interneti açın bakın bakın çünkü Pakistan’da barut fabrikası ve havai fişek fabrikası patladı Hindistan , Sakarya’da onlarca kişi hayatını kaybettiği için. haberler orada. Kırıkkale’de defalarca patlamalar oldu, Afyon’da mühimmat patladı, 30 askerimiz şehit oldu. Bu fabrikaların çok hassas konuları yoksa Özgür Özel neden Çorum’a yapılacak bir yatırıma karşı olsun? Konunun takipçisi olacağım” dedi.

Cumhuriyet Halk Partisi Milletvekili Tufan Köse Çorum Yerel Siyaset Haberleri

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *