Beyoğlu’da 18 yaşında gençken vurulduğu görüntüler ortaya çıktı

4 min read

– Beyoğlu’da 18 yaşında gençken vurulduğu görüntüler ortaya çıktı

Genç kız akrabasına gittiği esnada polisin gaspçılara açtığı ateşle vurularak hapsedildi

İSTANBUL – Beyoğlu’nda akrabasına giden 18 yaşındaki genç, kaçan gaspçılara polisin açtığı ateş sonucu hayatını kaybettiği olay ortaya çıktı. Gasp operasyonuna karışan 3 şahsın yakalanıp tutuklandığı, ateş açan polis ise 9 yıla kadar hapis cezasına çarptırılmasının talep edildiği öğrenildi.

Beyoğlu Kaptanpaşa Mahallesi’nde eski 11 Aralık tarihinde meydana gelen olayda, firari durumda olan ve motosikletle kaçmaya çalışan 2 şüphelinin arkasından polis memuru AD’nin silahla ateşlenmesi sonucu akrabasına giden 18 yaşındaki Zuhal Ebrar Yıldız vurularak hayatını kaybetti. Olayla ilgili iki polis memuru gözaltına alındı, memurlardan AD ise “bilinçli taksirle ölüme neden olma” suçundan tutuklanarak hapse gönderilmişti. Olaya karışan 3 gaspçı ise olaydan günler sonra yakalanmış ve tutuklanarak hapse gönderilmişti. Olayla ilgili yürütme soruşturması İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı’nca tamamlanırken, dosyaya giren o dehşet anlarının görüntüsü de ortaya çıktı.

Dehşet anlarının ortaya çıkışı çıktı

Görüntülerde, firari gaspçılar motosikletlerin üstünde sohbet ettikleri esnada iki polis şahaden iniyor. Memurların polis olduğunu anlayan gaspçılar motosiklet isele kaçmaya başlıyor. Polis memurları ise gaspçıların arkasından ateş açıyor. O esnada site içinde yürüyen genç kız vurularak yere düşüyor. Olayın ardından hepsini da koşarak genç yanına geliyor.

Mermi yerden sekip kullanabileceği sırtına isabet etmişti

Öte yandan İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı’nca muhtemel iddianamede, şüpheli polis memuru AD’nin de arasında bulunduğu 4 kişilik polis ekibinin, ‘yağma’ suçundan haklarında firar kaydında bulunan 2 şüphelinin yakalanması amacıyla içerdiği bölgelerdeki olay yerine geldikleri, daha sonra motosiklet ile kaçan şahısların yanında şüpheli polis memuru AD’nin yere doğru üç el ateş ettiği, bu atışlardan bir tanesinin yerden sekerek olay yerinden yaya olarak geçen Zuhal Ebrar Yıldız’ın sırt bölümlerinde isabet ederek ölümüne neden olduğu anlatılmıştı.

Merminin bir tarafının yassı biçimlenmiş olduğu belirtilmişti

Hazırlanan iddianamede, şüpheli polis memuru AD’nin mesleğine sahip olduğu bilgi, deneyim ve eğitim, olay sırasında kaçan kişilerle arasındaki mesafenin yakın sayılabilecek bir mesafe olduğu, yerde ve motosikletin lastiklerine doğru ateşin gösterdiğinin güvenlik kamera görüntüsüyle sabit olduğu, motosikletin arka çevresinde isabet aldığı, maktul Yıldız’ın gövdesinden çıkan merminin yerden sekme sonucu bir tarafının yassılaşmış olduğu ve olay akşam vaktinde meydana gelmesi nedeniyle şüphelilerin kaçtığı karanlık olduğu aktarılmıştı.

“İlk çarpma çarpma sonucu bu şahsın düştüğünü zannettim, yanına gittiğimde de vurulduğunu anlamadım”

Şüpheli polis memuru AD’nin ifadesine de yer verilen iddianamede, şüphelinin 10 yıldır polis memuru olarak İstanbul’da görev yaptığı, “Kendilerine ‘dur polis’ ihtarında bulundum ancak durma üzerine silahımı çıkararak motosiklet bölümünü doğru ateşlemeye başladı. Kaldırımlı ve karanlık bir yoldu, bu yolda giden motosikletlerden başka ne ölen şahsı ne de başka bir kişinin geçtiği köken.Şahıslar motosikletle bu yoldan uzaklaşırken beyaz motosiklet kullanan şüphelinin bir şahsa çarptığını gördüm. anlamadım çünkü hiç kan yoktu.Sonra 112 takımlarına ve haber merkezimize haber verdim. Zuhal Ebrar Yıldız’ın vurulduğu hastanede öldü. Benim kesinlikle ne şahısları ne de olay yerinde bulunan başka insanlara dokunmak gibi bir kastım söz konusu değildi” kullanımları kullanılmış belirtilmişti.

9 cezaya kadar hapis cezası talebi

Hazırlanan iddianamede şüpheli polis memuru AD’nin ‘bilinçli taksirle ölüme neden olması’ suçundan 2 parça 8 aydan 9 hücreye kadar hapis cezasına çarptırılması talepti.

İstanbul Beyoğlu 3. Sayfa Haberler

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *