Aydın Doğan kimdir, kaç yaşındadır? Aydın Doğan’ın serveti ne kadar? Aydın Doğan’ın kızı kim?

2 min read

Aydın Doğan Kimdir sorusu araştırılan konular arasındadır. Doğan Holding’in Kurucusu Aydın Doğanbirçok farklı sektörde faaliyet gösteren firmaları da bulunmaktadır. Aydın Doğan‘nin kariyeri ve özel hayatı merak konusu oldu. Aydın Doğan’ın eşi olan evli mi, servetinin ne kadar olduğu en çok araştırılan konuların başında geliyor. Peki Aydın Doğan kimdir, kaç yaşındadır? Aydın Doğan’ın serveti ne kadar? Aydın Doğan’ın kızı kim? Detaylar burada…

AYDIN ​​DOĞAN KİMDİR?

Çocukluğunu Gümüşhane’de geçiren Aydın Doğan, 15 Nisan 1936’da doğdu. Lise eğitimini Erzincan’da tamamlayan Doğan, üniversite eğitimine daha sonra Marmara Üniversitesi olan İstanbul İktisadi ve Ticari İlimler Akademisi’nde devam etti. 1958 yılında kendi şirketini kuran Doğan, ilk yıllarında lastik, bisiklet, radyo, ticari araç, iş ve inşaat makineleri tüccarı ve nakliye şirketi olarak çalışmaya başladı. ve sözleşmeli. 1970 yılına kadar hububat işletmeciliği ve ecza depoculuğu ile uğraştı. 1974 yılından sonra İstanbul Ticaret Odası Meclis ve Yönetim Kurulu Üyeliği ve ardından Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Yönetim Kurulu Üyeliği yaptı. 1977 yılından bu yana İstanbul Ticaret Odası’nın vergi rekortmenleri arasında yer alan sanatçı, 1979 yılında Milliyet gazetesini satın alarak medya sektörüne adım attı ve Türkiye Gazete Sahipleri Birliği Başkanı oldu. Yine 1998 yılında Tokyo’da düzenlenen Dünya Yayıncılık Birliği toplantısında Türkiye’den seçilen ilk Yönetim Kurulu üyesi oldu. 1999 yılında Türkiye Cumhuriyeti Devlet Üstün Hizmet Madalyası’na layık görüldü ve aynı yıl Girne Amerikan Üniversitesi’nden, 2000 yılında da Ege Üniversitesi’nden fahri doktora unvanı aldı. 2004 yılında Başkan Yardımcılığına seçilen ilk Türk oldu. Dünya Gazeteler Birliği (WAN) Yönetim Kurulu toplantısında.

AYDIN ​​DOĞAN’IN ZENGİNİ NE KADAR?

Aydın Doğan, 2017 yılında Forbes Türkiye’nin hazırladığı “En Zengin 100 Türk” listesine 1,1 milyar dolarlık servetiyle dahil oldu.

Aydın Doğan Gündem Hayat Ekonomi Haberleri

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *