Sevilla’dan Jesus Navas’a ömür boyu sözleşme! – En son futbol haberleri

2 min readİspanya LaLiga ekiplerinden Sevilla, kulübün efsane isimlerinden Jesus Navas ile ömür boyu sözleşme imzaladı. Sözleşmeye göre 38 yaşındaki oyuncu, 31 Aralık 2024 tarihine kadar futbolculuk kariyerine devam edecek, ardından takımda dilediği bir pozisyonda görev yapacak.


Sevilla Başkanı Jose Maria del Nido Carrasco ve kulübün önemli isimlerinden Jesus Navas, bu sabah yaptıkları görüşmenin ardından yeni sözleşme konusunda anlaşmaya vardı. Konuyla ilgili İspanyol ekibinden yapılan açıklamada, 38 yaşındaki oyuncunun, 31 Aralık 2024 tarihine kadar futbolculuk kariyerine devam edeceği belirtildi. Daha sonra Navas, takımdaki görevine kendi seçeceği pozisyonda devam edecek.


Başkanın yaptığı teklife olumlu yanıt vermek için bir saniye bile beklemediğini belirten Navas, “Evet Nervion’da (Sevilla’nın bir bölgesi) emekli olmak istiyorum. Futbol oynamaya Sevilla’da devam etmek istiyorum. Devam ediyorum” dedi. Sevdiğim bu takımla bağımı sürdürmek için.” konuştu.


Sevilla altyapısında yetişen ve 2004 yılında A takıma yükselen Navas, 2013 yılında İspanyol takımından ayrılarak Manchester City’ye transfer oldu. Tecrübeli futbolcu, 2017 yılında İspanyol ekibine geri döndü. Navas, Sevilla ile 500’ü LaLiga’da olmak üzere 684 maça çıktı ve 37 gol attı.


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *