Hollanda Futbol Federasyonu Vitesse’yi küme düşürdü! – En son futbol haberleri

2 min readHollanda futbolunu denetleyen KNVB, Vitesse’nin lisans düzenlemelerine uymadığı için rekor puan kesintisi aldığını duyurdu. Son 35 yılını Hollanda’nın en üst liginde geçiren kulüp, yetkililere olası yaptırım ihlallerini araştırmak için gereken yanlış bilgileri sağlamakla suçlandı. Maddi sorunlar nedeniyle ligin son sırasında yer alan takımın 4 maç kala küme düşeceği kesin görünüyordu.


Hollanda Futbol Federasyonu, henüz onaylanmamış olmasına rağmen yeniden yapılanma planı aldı.


Geriye sadece dört maç kala, 18 puanlık penaltı nedeniyle -1 puanla Eredivisie’nin son sırasında yer alıyorlar.


“VITESSE YOK OLMAMALI”


Geçici genel menajer Edwin Reijntjes, uzaklaştırmanın kaçınılmaz olduğunu itiraf etti.


Kulüpten yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:


“Her ne kadar bu herkes ve Vitesse’yi önemseyen her şey için karanlık bir gün olsa da, acı gerçek bu. Sonuçta böyle bir ceza kaçınılmazdı. Öte yandan – ve bunu gerçekten herkese açıkça ifade etmek istiyorum – biz son derece hassasız. Lisansımızı korumamız için bize sunulan fırsattan memnunuz. Ancak Lisans Komitesinin yanıtından, kulübün yeni yönüne güven duyulduğu açıkça görülüyor ve biz de bunu yapmaya devam edeceğiz: Vitesse yok olmamalı ve olamaz!”


VITESSE İTİRAZ ETMİYOR


Vitesse, lisans komitesinin kendilerine yaptırım kararına itiraz etmeyeceklerini söyledi. Ayrıca 2022’de Avrupa Konferans Ligi’nde Son 16 Turuna yükseldiler ancak şampiyon Roma’ya toplamda 2-1 mağlup oldular.Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *