Bülent Uygun’dan Sivasspor’da flaş sözler! Şampiyon kim olacak?..

3 min readSivasspor, Trendyol Süper Lig’in 34. haftasında 5 Mayıs Pazar günü Galatasaray ile oynayacağı deplasman maçının hazırlıklarını sürdürdü. Teknik Direktör Bülent Uygun ve yardımcılarının yönetiminde Vali Lütfullah Bilgin Sivasspor Tesisleri’nde gerçekleştirilen antrenman 1 saat 30 dakika sürdü. Isınma hareketleri ile başlayan antrenman denge çalışmaları ile devam etti. Ardından minyatür kalede maç yapan Yiğidolar, son bölümde ise çift kale maç oynadı. Antrenman öncesi basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Teknik Direktör Bülent Uygun, Galatasaray maçının zorlu geçeceğini vurguladı.

Uygun, “Sivasspor açısından puanlar birbirine o kadar yakın ki, açıkçası Avrupa Kupası’na gidecek son takımı belirleme sürecine girdik. Biz de bu süreci en iyi şekilde değerlendirmek istiyoruz. Futbol adına güzelliği yansıtacak, oyun anlayışımızı, bireysel yeteneklerimizi ortaya koyacak güzel bir maç. Güçlü yanlarımız, avantajlarımız ve daha birçok şey var. Bugün Galatasaray’ın ve F.Bahçe’nin gücünü bilmeyen yoktur. Bu nedenle çok zorlu bir maça çıkacağız. Her zaman olduğu gibi burada da puan almak için mücadele edeceğiz” dedi.

“CEMİYETİMİZİ İLGİLENDİRMİYORUZ”

Bir basın mensubu, ‘Bu maçın şampiyonlukla da yakından ilgisi var. Ne dersin?’ Tecrübeli çalıştırıcı, soru üzerine, “Sonuçta kimin şampiyon olacağı beni ilgilendirmiyor. Kendi takımımla ne kadar başarılı olabilirim diye bakıyorum. Sonuç olarak 4 takıma karşı oynadık ve 4 puan verdik. 4’üne karşı da maksimum mücadelemiz var. Bu nedenle kimin ne olduğu beni pek ilgilendirmiyor.” “Ya da bu bizim camiamızı ilgilendirmiyor. Zaten ülkede herkes onun performansını ve olup biteni görüyor. Biz futbol adına çıkıp ne yapmamız gerekiyorsa onu yapacağız, o zaman bize kim davranırsa karşılığını alacaktır. ”

“REY MANAJ’IN HAFİF BİR YARALANMASI VAR”

Bülent Uygun da Rey Manaj’ın hafif sakatlığı olduğunu anlatarak, “Maçta aldığı darbeden dolayı Rey Manaj’ın hafif sakatlığı var. Onun dışında bir sakatlığımız yok. Hakan Arslan büyük ihtimalle sahaya çıkacak” dedi. Sezonun son haftasında forma giydiğini belirterek, “Takımda herhangi bir sakatlık yok. Diğer herkes hazır. Yarından itibaren Rey Manaj takıma mümkün olan en iyi şekilde katılacak.”

“CUMHURBAŞKANIMIZ ALİ İLE İLKE OLARAK ANLAŞTI”


Gelecek sezon Ali Şaşal Vural’la yola devam edeceklerini ancak Nikolic’in performansını da beğendiğini belirten Uygun, “Ali ile konuştuğumda Nikolic’i görmek istediğimi söyledim. Sonra onu deplasmanda oynatacağım dedim. Galatasaray ve F.Bahçe maçlarında Nikolic’i göreceğimi söyledim. Çünkü Nikolic’i yeni sezonda görme şansımız yoktu. Biz oynadık, o da hak etti ama Ali’ye söylediğimizi yerine getirmek için Ali ve Nikoliç’le birlikte F.Bahçe maçını oynadık. Prensip olarak başkanımız da Ali ile aynı fikirdeydi” dedi.

“KONUŞUYORUZ, KİMSE DİNLEMİYOR”

Maçlarda Rey Manaj’a yapılan faulleri hakemlerin görmezden geldiğini vurgulayan tecrübeli çalıştırıcı, şöyle devam etti:

“Maalesef hakemler Rey Manaj’a yapılan faulleri görmezden geliyor, görmüyorlar. Kavga olarak tanımlıyorlar. Rakip onun üstüne çıkıyor, sağından çekiyor, formasından çekiyor ve devam diyor. Hatta Hakemlerimiz genel olarak görme engelli olduğu için gördüklerine diyecek pek bir şey yok, yanlış şeyler veriyorlar. Hakemlerin bir an önce kendi camialarını, kendi kalitelerini geliştirmelerini bekliyoruz. Bütün Türk futbolunu ilgilendiren tek şey onların sorunlarıdır, söylüyoruz, anlatıyoruz ama kimse anlamıyor.
Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *