Yüksekova’da Kendi Elektrikli Aracını Yapan Adam

2 min read

HakkariYüksekova’da yaşayan Muhammed Emin Yılmaz, yıllardır hayalini kurduğu Mercedes otomobilini alamayınca kendi demir doğrama atölyesinde 6 ayda kendi elektrikli aracını yaptı.

Yüksekova ilçesinde demir doğrama atölyesinde çalışan Muhammed Emin Yılmaz, aldığı malzemelerden elektrikli araç yaptı. Yüksekova ilçesinde demir doğrama atölyesinde çalışan Muhammed Emin Yılmaz, almak istediği aracın fiyatı yüksek olunca getirdiği malzemelerden araç yapmaya karar verdi. 6 aydır atölyede planlama yapan Yılmaz, aldığı malzemelerden yaptığı elektrikli aracını kullanmaya başladı.

“Çocukluk hayalimi gerçekleştirdim”

Muhammed Emin Yılmaz, “Yıllardır hayalini kurduğum ve gücümün yetmediği aracı yaptım” dedi. “Yaptık aynı Mercedes. Hayalimdeki Mercedes’i almadım ama kendim yaptım. İmkanlar verilirse daha iyisini yapabilirim. Bu aracı akşam şarj ederim, ben kullanırım.” gündüzleri rahat. Artık arabam var, kullanıyorum ve mutluyum.”

“Yolda gördüm ve hayran kaldım”

İl merkezine gittiğinde Muhammed Emin Yılmaz’ın yaptığı aracı gördüğünü ve hayrete düştüğünü belirten Ali Yiğit, “Muhammed Emin Yılmaz kardeşimiz topladığı malzemelerle aynı Mercedes’e benzer bir araç yaptı. Tebrikler. Ben sadece sürdüm çok güzeldi. Daha da güzel şeyler yapacağına eminim. Bu yaptığı ikinci araç sanırım. Gerçek araç aratmıyor çok güzel” diye konuştu. . – HAKKARI

Yüksekova Çocukluğu Mercedes Hakkari Teknoloji Haberleri

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *