Trabzonspor’dan dev sponsorluk anlaşması! – Son dakika Trabzonspor haberleri

2 min read1 yıldır atıl durumda olan Trabzonspor’un isim sponsorluğunda uzun süredir devam eden çalışmalarda sona gelindi. Kulüp Başkanı Ertuğrul Doğan ile sponsor firma arasında 5 yıllık sözleşme imzalandığı öğrenildi. Söz konusu anlaşma önümüzdeki hafta yapılacak lansmanla duyurulacak ve bu anlaşma ile bordo-mavili kulübün kasasına 1 milyar 500 milyon TL girecek. Uzun süredir Başkan Doğan’dan bir sonuç bekleyen taraftarlar, heyecan ve merakla stadın yeni isminin açıklanmasını bekliyor.


İLK SPONSORDAN KDV DAHİL 29 MİLYON 500 BİN EURO GELİR


Gençlik ve Spor Bakanlığı’na ait Şenol Güneş Spor Kompleksi içerisinde yer alan Akyazı Stadyumu, 3 yıllık inşaatının ardından 18 Aralık 2016 tarihinde tamamlanarak görkemli bir şekilde hizmete açıldı. Trabzonspor’a kiralanarak tahsis edilen 40 bin 872 kişilik stadın ilk isim sponsoru, o dönem başkanlık yapan Muharrem Usta’nın şirketleri oldu. Usta’nın firmaları ile 2017 Ağustos ayında imzalanan 5 yıllık sözleşme ile KDV dahil 29 milyon 500 bin Euro gelir elde edildi.


İSİM SPONSORLUĞU 1 YILDIR İMKANSIZ OLDU


Stadyumun isim sponsoru, bordo-mavili takımın şampiyon olduğu 2022 sezonunun sonundan bu yana atıl durumda. Bir önceki başkan Ahmet Ağaoğlu döneminde yürütülen isim sponsorluğu görüşmeleri sürerken Ağaoğlu istifa etti ve kulüpte olağanüstü kongre yapıldı. Dönemin Başkan Yardımcısı Ertuğrul Doğan’ın aday olarak cumhurbaşkanı seçilmesinin ardından süreci yeni başkan Doğan devraldı. Olağanüstü kurultayda stada sponsor bulacağının sözünü veren Doğan, sponsorluk konusunun ertelenmesi, kurun hızlı yükselişi ve ödenecek kurla ilgili tartışmaların geçtiğimiz haftalarda sürdüğünü söyledi.


YAKLAŞIK 47 MİLYON EUROYU BULACAK


Trabzonspor tarihinin en yüksek tutardaki sponsorluk anlaşmasında, vergiler düşüldüğünde cari kur ile rakamların 47 milyon Euro’ya ulaşacağı tahmin ediliyor. Bordo-mavili kulübün söz konusu sözleşmeyle her yıl kasasına 9 milyon Euro’nun üzerinde para girmesi bekleniyor.
Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *