Sebastien Haller Borussia Dortmund performansıyla parlıyor!

1 min read

Borussia Dortmund’da sezonun başında kanser finaline koyulan ve FIFA Dünya Kupası’nın ardından ölümünü atlatan Fildişi Sahilli futbolcu Sebastien Haller, son haftalarında gösterdiği performansla şampiyonluk yarışında takıma en çok katkı sağlayan futbolcuların arasında yer aldı.

Fildişi Sahilli futbolcu Sebastien Haller, sezon başında Ajax’tan, Borussia Dortmund’a transfer olmuş ve Erling Haaland sonrasında gol yükünü çekmesi için beklentilerin hedefinde yer almıştı. Takıma katılmasıyla birlikte golcü futbolcuya yapılan kontrol sonrasında kanserin hassas bir şekilde konulmuş ve tedavisine başlanmıştı. Yakalandığı altyapıyı hızlı bir şekilde atlatan Haller, FIFA Dünya Kupası’nın ardından sahalara döndü.

Haller, ligin son haftalarında sergilediği performansla tekrardan şarkın sözlerde tutmayı başardı ve sarı-siyahlılar ile ligde oynadığı son 3 maçta 5 gol, 3 asistlik performans sergiledi. 28 yaşındaki futbolcu, ligde son hafta oynayacakları maçlardan galip ayrılmaları durumunda takımla ilk galibiyetini kazanacak.
Leave a Reply

Your email address will not be published.