Şam Fuarı Tamamen Geçti

2 min read

Şamlı Fuar bu yıl da dolu.

BALIKESİR BalıkesirTürkiye’nin merkez Karesi ilçesine bağlı Şamlı kırsal mahallesinde düzenlenen Asırlık Şam Fuarı, binlerce kişinin katılımıyla birbirinden farklı etkinliklerle doluydu.

Karesi’nin kırsal Şamlı Mahallesi’nde iki gün boyunca düzenlenen Asırlık Şamlı Panayırı, çeşitli etkinliklerle renkli görüntülere sahne oldu. Çocuklar ve gençler eğlenceli aktiviteler, spor aktiviteleri ve geleneksel çocuk oyunları ile geleneksel panayırda günlerini geçirdiler. Geleneksel çocuk oyunlarıyla başlayan fuar, mehteran gösterisiyle başladı. Ardından halk oyunları gösterilerinin sunulduğu fuarda Balıkesirli sanatçı Ömer Çandır sahne aldı.

Fuarın açılışına AK Parti Balıkesir Milletvekili Mustafa Canbey, Karesi Kaymakamı Metin Arslanbaş, AK Parti Karesi İlçe Başkanı Yusuf Hocaoğlu ve çok sayıda davetli katıldı. Açılışın ardından Karesi Belediye Başkanı Dinçer Orkan ve misafirler, fuarda oyunlara katılan çocuklara eşlik ederek stantlarını açan esnafları ziyaret etti. Fuarın 1. günü Balıkesirli sanatçı Ömer Çandır’ın konseri ile sona erdi. Eğlencenin 2 gün boyunca çeşitli etkinliklerle devam ettiği fuarın son akşamında Fatoş Kadıoğlu, Kemal Özgün ve Aylin Demir konserleriyle izleyenleri coşturdu. Konser öncesi geleneksel çocuk oyunları oynandı. Fuarın ikinci gününde Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Yücel Yılmaz ve Karesi Belediye Başkanı Dinçer Orkan esnafı ziyaret ederek vatandaşlarla sohbet etti.

Başkan Orkan, Balıkesir Büyükşehir Belediyesi’nin desteğiyle düzenlenen asırlık geleneğin önümüzdeki yıllarda da devam edeceğini söyledi.

Balıkesir Karesi Çocuk Şalılı Hayat Haberleri

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *