Rusya, EURO 2024’ten erkekler oldu

2 min read

Ukrayna’ya savaş ilanın Avrupa ve ABD tarafından kullanılmaya devam edilecek Rusya2024’te oynanacak Avrupa Futbol şampiyonasından da men edildi.

RUSYA, ALMANYA’DA YÖK

UEFA’dan24 içinde oynanacak karşılaşmaya ilişkin düzenleme, Rusya‘nın organizasyonda yer almayacağı belirtildi. Almanya’nın evinde oynanacak – 14 Temmuz Haziranda, 14 Temmuz 2024 arasında yapılacak.

UEFA’NIN RUSYA’YA İLK YAPTIRIMI DEĞİL

UEFA İcra, 28 Şubat’ta tüm Rus temsilcileri takımlarının ve kulüplerinin bir duyuruya kadar UEFA organizasyonlarında yarışmasını planlamıştı.

UEFA tarafından Rusya Milli Takımı ve Rus kulüpleri için genel olarak kabul edilir:

  • UEFA İcra Kurulunun karara göre, Rus takımları UEFA Şampiyonlar Ligi, UEFA Avrupa Ligi, UEFA Avrupa Konferans Ligi ve UEFA Kadınlar Şampiyonlar Ligi’nde mücadele edemeyecek.
  • Rusya, gelecek sezon Uluslar Ligi (B) Grubu’na katılmayacak ve bu yarışmaya katılamayacaksınız. Sonuç olarak, Rusya, grup ekibi’nde toplam küme ve B Ligi’nde 16. ve oğlu alacaklar.
  • Rusya, 6-31 Temmuz oyunu?arasında İngiltere’de yapılması mümkün UEFA Kadınlar EURO 2022 finalinin C Grubu’nda da yer almayacak. Rusya’nın yerinde play-off’larda.
  • Rusya, C Grubunda (İspanya, Slovakya, Malta, Letonya ve Kuzey İrlanda’dan oluşan) mart seçimlerinden dolayı iki maçında turnuvası oynamadı. Rusya, bu yarışmada yarın maçların hiçbirine katılmayacak ve şu kadar elde edilen tüm sonuçlar geçersiz sayılacak. Sonuç olarak, C Grubu beş takımlı bir grup olarak devam edecek.

Rusya Spor Haberleri Son Dakika

Leave a Reply

Your email address will not be published.