Galatasaray eSüper Lig’de şampiyon! – Son dakika ESPOR haberleri

5 min readTürkiye’de spora ve sporcuya desteğini sürdüren Türk Telekom, eFutbol’un geleceğine de destek oluyor. Türk Telekom, Türkiye Futbol Federasyonu’nun yürüttüğü ve Spor Toto Süper Lig takımlarının yer aldığı Türk Telekom eSüper Lig’in ilk sezonu tamamlandı. ESA Arena’da düzenlenen Büyük Finalde kazanan Galatasaray oldu. Rakibi Trabzonspor’u Büyük Final’de 3-1, Reset Bracket’ta 3-2’lik skorla yenen Galatasaray, Türkiye’de düzenlenen ilk resmi eSüper Lig’in ilk kupasını kaldıran takım oldu. Galatasaray’ın oyuncusu Kaan Tüzün, eSüper Lig kupasını Türkiye Futbol Federasyonu Stratejik ve Kurumsal İletişimden Sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi Prof. Dr. İdil Karademirlidağ Suher’in eline geçti.


Türkiye Futbol Federasyonu Stratejik ve Kurumsal İletişimden Sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi Prof. Dr. İdil Karademirlidağ Suher, “Kulüplerimiz eSüper Lig’in kuruluşuyla birlikte ekonomik olarak da büyük bir hacme sahip olan eFutbol’dan önemli gelirler elde edecek duruma gelecek” dedi.


Suher sözlerine şöyle devam etti: “Federasyon olarak Türkiye’de bir ilki gerçekleştirerek, eFutbol’da dünyanın 20 resmi liginden biri olarak bu alanda varlıkları göstermek için gurur verici. Bugün de büyük bir heyecana olan Büyük Final sonunda ligimizin ilk Şampiyon belli oldu.Şampiyon takımımızı, sporcularımızı, antrenörü ve yöneticilerini canı gönülden tebrikum.Federasyon olarak temennimiz eSüper Lig’de bu heyecan ve rekabetin her sezon katlanarak depolayanları ve ligimizin dünyanın en önemli eFutbol Ligi’ne gelmesidir.Her sezon daha güçlü, daha heyecanlı, yetim Yetiştirerek katlayarak bir lig haline gelecek olan eSüper Lig’le birlikte kulüplerimiz de büyük bir ekonomik hacme sahip eFutbol’dan önemli gelirler elde edilecek duruma gelecek.”


“EMİLLİ TAKIMIMIZIN DÜNYA KUPASI’NA KATILMAYA HAK KAZANMASI TÜRK TELEKOM ESÜPER LİG’İN BAŞARISIDIR”
eMilli Takımımızın da bu sene Dünya Kupasına katılma hakkı kazanmanın da Türk Telekom eSüper Lig’in başardığını vurgulayan Prof. hale gelen eMilli Takımımızın icrasını gururlandıracak daha büyük bir başarı elde etmenin yolunu açacaktır.Bugün şampiyon olan takımımız ve ligimizin ikinci FIFA Global Series’de sergileme hakkını kazandı.İki takımımıza da Global Series’de başarıyı elde edecek ve önemli başarıya elde edeceklerine yürekten gideceği diye konuştu.


“GELECEK SEZON DAHA GÜÇLÜ, DAHA HEYECANLI VE DAHA REKABETÇİ BİR LİG İZLEYECEĞİZ”
Suher, “eFutbol’da Türk Telekom gibi Türkiye’nin en önemli markalarından biri TFF ile bu yola çıkışı da çok değerli. eSüper Lig’e isim sponsoru olarak” adını veren ve ligimizin yayıncısı olan Türk Telekom’un başta değerli CEO’su Ümit Önal olmak üzere tüm yönetici ve işçiye teşekkür ediyorum. Kuruluş geleceği eSüper Ligimizi 20 takımla Kasım ayında başlatacağız. Birliği Vakfı’na ayrıca teşekkür ediyoruz. Ortaya koyduğu ilerici vizyon ile Türkiye’de bir ilki gerçekleştiren Futbol Federasyonumuzun değerli Başkanı Mehmet Büyükekşi’ye de tüm eSüper Lig ailesi adına şükranlarımı sunuyorum” dedi.


“YÜKSEK HIZLI İNTERNET İLE OYUN SEKTÖRÜNDE DE ÖNCÜ ROL ÜSTLENİYORUZ”
Türk Telekom Pazarlama ve Müşteri Deneyimi Genel Müdür Yardımcısı Zeynep Özden, “Şirket olarak, Türkiye’nin dijital liderliğine liderlik ederken sporda dijitalleşmenin getirdiği yenilikleri ve değişimleri de merkezimize götürdü. Türkiye’de bu yıl ilk kez TFF tarafından düzenlenen ve Spor Toto Süper Lig takımlarının yer alınan eSüper Lig’de önceki karşılaşmalarla dolu bir sezon geride bıraktık. Her yere götürerek, imkanlarımız 1000 Mbps’a kadar yüksek hızda internetle sadece dijitalleşme değil, oyun endüstrisine de katkı sağlayan Türk Telekom olarak, oyunseverlerin tüm ihtiyaçlarını cevap verecek bir evren yarattı. oyun paketlerini dünya ile aynı anda oyunseverlere sunuyoruz. Sektörün oyuncularına özel internet ve oyun odaklı faydalar sunan tek marka olan GAMEON ile internet ve oyun odaklı faydalar ve etkileşimleri içeren daha entegre bir platform oluşturduk. Heyecanla takip ettiğimiz ve resmi yayıncısı olarak ekranlara getirdiğimiz eSüper Lig’de yer alan takımlarını gösterdikleri güzel mücadeleden dolayı tebrik ederim. Şampiyon takımımızı kutlar, bu süreçte Türkiye Futbol Federasyonu’na ve emeği geçen herkese teşekkür ederim. Türk Telekom eSüper Lig’in ilk sezonu tamamlanırken; gelecek sezon birçok yenilik ve teknolojik özelliği sunduğumuz TV platformumuz Tivibu ile sporseverlerle buluşturmaya devam” dedi.


FİNALİSTLER FIFA GLOBAL SERİES’DE TÜRKİYE’Yİ TEMSİL EDECEK
Yapılanlara göre, Türkiye’de ilk kez bu yıl resmi olarak düzenlenen eSüper Lig’in şampiyonu Galatasaray, 200 bin TL kupa sahibi oldu. Dünyanın en popüler video futbol oyunu olan FIFA son versiyonu FIFA 23’te oynanan eSüper Lig, 20 resmi ligden biri sonunda, finalistler FIFA Global Series’de Türkiye’yi temsil etme hakkını da kazandı.


Türkiye’de eSpor yayıncılığının önde gelen gelen platformlarından Tivibu Spor, bitişe kadar birçok popüler müsabakayı canlı olarak yayınlamaya ve yayınlamaya devam ediyor. eSüper Lig maçları da Tivibu Spor kanalları ve Tivibu Spor’un Twitch, YouTube hesapları aracılığıyla canlı olarak sporseverler ve oyun tutkunları ile önümüzdeki sezon da buluşmaya devam edecek.
Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *