Bakan Kasapoğlu: İslami Dayanışma Oyunları’na hazırız

3 min read

Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu, 5. İslami Dayanışma Oyunları’nın inşa edilmesi araştırma sahasında Konya’ya geldi. Türkiye’nin ilk olimpik veledromunu ziyaret eden Bakan Mehmet Muharrem Kasapoğlu burada fuarında bulundu. Doğruyla ilk velemunda standartlarıyla, iyiledro meydan okuyan tek bir vedromda toplantıktakilerle karşılaşmak sözlerine Bakan Kasapoğlu, “Hakikaten biz millet olarak bir milletiz. Cömert bir milletiz olarak bir darıyız. Yine bu ruhla, bu şuurla Konya’mız, 5. Dayanışma Oyunları’nı en güzel evde yapılacak. O iş birliğinin semereleri, işte bu güzel işler bu vesilelerle Konya’mıza kazandırıldı. tr güzel örneği var. nımızın iradeyle, motor vizyonuyla, spor devrimini nasıl gerçekleştiysek işte o spor devriminin en güzel örneklerindendir. Büyük heyecan gösterisi” dedi.

“KONYA OLARAK, TÜRKİYE OLARAK HAZIRIZ”
5. İslami Dayanışma Oyunları’nı en yüksek katılımla, en iyi şekilde’da gerçekleştireceklerini aktaran Bakan Kasapoğlu, “7 gün kaldı, artık aktarıyoruz. Konya olarak, Türkiye olarak hazırız. Tesislerimizle hazırız. İnsan kaynağımızla hazırız. organizasyon kapasite hazırız. 4 binden fazla sporcu, tüm kafilelerle birlikte biçimsel ve faydalı olacaktır. Genel olarak düşünülecek bir şekilde gerçekleştirilecek olan etkinlikler. Devlet, planlama başkanları, başbakanlar, spor camiası Konya’mızda olacak. rekabeti, en güçlü şekilde bir dostluğu ortaya koyacak spo rcularımız. Ona değil. Ben bu vesileyle tüm sporculara başarı kazandırmak.”

“İllerimiz artık sporda bir marka”
Türkiye’nin sporu artık şirketinden bir çocuğu çizen Bakan Kasap artıkda bir marka. Tüm tesislerle spor Konya’mız artık sadece bir marka. tabana yaymak 85 milyonun spora, sporun yaygınlaşması en temel amaçlarımızdan biri. İşte bu kişilerle ilgili. İnan ki Konya’mızın o güzide evlerinden mezun olacaklar çok güzel anılarla ayrılacaklar. , katkı sağlayan herkese bir kez daha teşekkür ediyor um” şeklinde konuştu.

“TESİSLER OYUNLAR SONRASINDA TÜM ÜLKEMİZE HİZMET VERCEK”
Geçen yıllardaki Konya’da olimpik havuzu açmalarını hatırlatan Kasapoğlu, “Yüzme önemli konulardan biri ve ‘Yüzme Kalmasın’ projesiyle yine bu konuda yetiştirilmek üzere. Onun yanında eğitim alıyoruz. Olimpik sistemin geleceğimiz, tüm bu tesislerde geliştirilecek tüm hizmetlere yönelik olacak. Sadece yerel anlamda uluslararası olacaklar açısından büyük bir katkı koy. Müsabakalarını, güzel antrenmanları, güzel yetiştirme gençleri.

“TÜM DÜNYANIN GÖZÜ KULAĞI KONYA’DA OLACAK”
Konya Valiliği’nde kontrol ediliyorsa, “Konya Valiliği” Bu tesislerin hayırlı, uğurlu durumu, oyunların hayra, berekete, sağlığa aday olacaklar” tercihlerinde bulundu.
AK Parti Konya Milletvekili Sel, “bir zevk olarak çok fazla harcamadan genç kızlarını, bir “çok fazla gün harcamalarını bekleyeceklerini,” çok fazla gün harcamalarını bekleyeceklerini, “çok fazla gün harcamalarını bekleyecek. Konya’ya zamanında hizmete devam edecek. İnşallah güzel gençlerimiz ve sporcularımız bunlardan yararlanacak” şeklinde konuştu.
Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay da, dünyanın gözünden olmayan Konya’da tüm müşterilerden çizerek, Bu organizasyon için hazırlıklar. Bisiklet Konya’ya yakışacak bu tesisimiz olimpiyatlarda hizmet verecek. da hem 2022’te Dünya Spor Başkenti olan Konya’mızda yarışmalara ev için bir olacak ortaya çıkacak.
Türkiye Bisiklet Federasyonu Başkanı Emin Müftüoğlu, “Çok heyecanlı bir gün geçiriyoruz. Bisiklet ailesi olarak emeğin adına çok teşekkür ediyoruz” diye konuştu.
Konuşmaların ardından Bakan Kasapoğlu ve beraberindeki heyet veledromdalarda bulundu ve bisikletçilerle bir araya geldi.
Leave a Reply

Your email address will not be published.