Antalya’da kırsal mahallelerde kadınlara hamur yoğurma makinesi dağıtımı

2 min read

Antalya Büyükşehir Belediyesi, kırsal mahallelerde yaşayan kadınların vakitlerinden tasarruf sağlamak ve hayatlarını kolaylaştırmak amacıyla hamur yoğurma makinesi dağıtımlarına devam ediyor. “Unu sizden yoğurması bizden” kampanyası kapsamında 2021 yılında bu yana 144 adet hamur yoğurma makinesi dağıtılabilir.

Antalya Büyükşehir Belediyesi Tarımsal Hizmetler Dairesi Kırsal Kalkınma ve Kooperatifçilik Şube Müdürlüğü tarafından 2021 yılında “Unu senden yoğurması bizden” kampanyası yoğun ilgi görüyor. Akım çevresi mahalle muhtarlarından gelen talepler değerlendirilerek, özellikle yaşlı yoğun kütle olduğu mahallelerde hamur yoğurma makinesi hibesi gerçekleştiriliyor.

Kadınlar makine desteğinden memnun

Bu süreçte 2021 yılında 9 adet, 2022 yılında 39 adet hamur yoğurma makinesi yapıldı. Bu yılın ocak tarihinin şu ana kadar dağıtılan hamur yoğurma makinesi sayısı ise 96 oldu. Antalya Büyükşehir Belediyesi Tarımsal Hizmetler Dairesi Başkanlığına yapılan başvuruda bulunan muhtarların taleplerine göre dağıtımlarına devam edecek. 2023 yılı sonuna kadar 56 adet hamur yoğurma makinesi hibesi daha gerçekleştirilecek. Kadınlar oldukça zahmetli ve zor olan hamur yoğurma işlerini hafifletmek ve desteklemek amaçlı olarak hamur yoğurma dağıtımları için Başkan Muhittin Böcek’e teşekkür etti.

Antalya Büyükşehir Belediyesi oğlu olarak Korkuteli, Elmalı, Kaş, Akseki, Finike, Döşemealtı, İbradı, Gündoğmuş, Demre, Serik ve Alanya’da hamur yoğurma makinelerini muhtarlara ve kooperatiflere teslim etti. Kırsal mahallelerde hamur karma makinelerinin büyük arz ettiği şeyler muhtarlar, hamur yoğurmanın zahmetli bir iş dünyasına değinerek, “Mahallelerimizde yapacak sosyal kullanımda çoğu zaman hamur yapma ihtiyacı doğuyor. Bu makine kadınlarımızın işini daha da kolaylaştıracak. Bize bu hizmeti sunan Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek ‘e teşekkür ederim’ dedi. – ANTALYA

Kaynak: İhlas Haber Ajansı / Yaşam

Antalya Büyükşehir Belediyesi Muhittin Böcek Yaşam Haberleri

Leave a Reply

Your email address will not be published.